Regiontour 2014 | Městský úřad Sedlčany
 

Dnes je pátek 18.1.2019
Svátek má Vladislav, zítra Doubravka

Upoutávka

Sedlčansko
Musík
Sedlčany
webový průvodce
Veřejné bruslení - leden
Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Sedlčanská přehrada
Městské muzeum
Rozsvícení vánočního stromu
Pokus o český rekord
Musík
Sedlčany
Ssedlčanské náměstí
Větrný mlýn Příčovy
Sedlčansko
Kostel sv. Martina
Pokus o český rekord
Sedlčany - náměstí T.G.M.
Náměstí T. G. M.
Sedlčansko
Vyhlášení reprezentantů města
Sedlčansko
Sedlčany - náměstí T.G.M.
Pohled na zasněžené náměstí
Vánoce v muzeu
Kostel sv. Martina
Leden
P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Slovensko France Germance Great Britain Poland Spain Russia

Regiontour 2014

Město se prezentovalo na veletrhu

BRNO/SEDLČANY Město Sedlčany se od 16. do 19. ledna v Brně zúčastnilo již po dvacáté největšího veletrhu cestovního ruchu v České republice - Regiontouru 2014. Letošní Regiontour navštívilo více než dvacet osm tisíc návštěvníků, mezi kterými nechybělo více než tři sta novinářů, počet vystavovatelů přesahoval číslo dvě stě padesát.

Stánek Sdružení obcí Sedlčanska již tradičně zviditelnil sedlčanský region s hlavním letošním motivem „Sedlčansko – kraj kamenů a osobností“. Se Sedlčanskem je spjato nemálo historicky významných osobností. V našem regionu si tyto historické postavy dodnes připomínáme nejen kulturními akcemi mezinárodního věhlasu, ale jejich jména nesou též turistické trasy, pochody a cyklistické okruhy.

Dva současné cyklistické okruhy nesou jméno rybníkáře Jakuba Krčína. Sedlčanský Klub českých turistů pořádá každoročně pochod Radeckého marš. Jméno romantického prozaika a básníka Karla Hynka Máchy připomíná naučná stezka „Za Máchou na Zvěřinec“ a po slavné

hudební osobnosti sedlčanského regionu, Josefu Sukovi, byla pojmenována jeho oblíbená

„Stezka podél Mastníka“.

Portréty uvedených historických osobností byly vystaveny na stánku a zároveň Regionální informační středisko připravilo pro zájemce informační leták, který je též bezplatně k dispozici návštěvníkům regionu i v Sedlčanech v kanceláři předprodeje na radnici, tak jako série kalendáříků s motivy města a akcí připravovaných v roce 2014.

Další kvalitní prezentační materiály na veletrhu byly zajištěny Sdružením obcí Sedlčanska, Městským muzeem Sedlčany a dodanými propagačními materiály poskytovatelů služeb cestovního ruchu regionu. Návštěvníkům stánku byla nabídnutá také ochutnávka mlékárenských výrobků ze Sedlčan.

Přítomnost starostů a zástupců obcí Sdružení obcí Sedlčanska, členů městské rady a ředitelů organizací města garantovala vysoce hodnocenou úroveň stánku.

Z účastí na veletrzích cestovního ruchu vyplývá, že informace získané pouze z internetu

nestačí pro utvoření si představy „Kam na dovolenou?“, či pro výběr plánované návštěvy

určité lokality. Velkou roli pro rozhodování a pro nasměrování potencionálního návštěvníka hraje kromě stávající vyžadované infrastruktury též kvalitní prezentační materiál a ústní doporučení.

RIS Sedlčany