Elektronickou aukcí k levnějším energiím pro domácnosti | Městský úřad Sedlčany
 

Dnes je neděle 16.6.2019
Svátek má Zbyněk, zítra Adolf

Upoutávka

Vrchotovy Janovice
Odhalení pamětní desky J. Balabána
Sedlčanka
náměstí T. G. Masaryka
Slapská přehrada
Závody v aerobiku
Městské slavnosti ROSA 2019
webový průvodce
Odhalení pamětní desky J. Balabána
Častoboř
Odhalení pamětní desky J. Balabána
Červený Hrádek
Městské slavnosti ROSA 2019
Městské slavnosti ROSA 2019
Zámek Radíč
Vrškamýk
Klub důchodců - vystoupení ZUŠ
Ostromeč
Klub důchodců - vystoupení ZUŠ
Městské slavnosti ROSA 2019
Drahoušek
Městské slavnosti ROSA 2019
Větrný mlýn u Příčov
Poštovna
Váchův špejchar
Městské slavnosti ROSA 2019
Vyhlídka opata Zavorala
Husova lípa
Jesenická křížová cesta
Městské slavnosti ROSA 2019
Městské slavnosti ROSA 2019
Husova kazatelna
Červen
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Slovensko France Germance Great Britain Poland Spain Russia

Elektronickou aukcí k levnějším energiím pro domácnosti

Rada města Sedlčany souhlasí s uspořádáním aukce na nákup elektřiny a plynu pro místní domácnosti a podnikatele. Elektronickou aukci v Sedlčanech uspořádá společnost eCENTRE.

Elektronické aukce, které nabízejí možnost snížení cen prostřednictvím sdružení poptávky odběratelů, zažívají v poslední době velký úspěch. Čím více účastníků, tedy domácností nebo podnikatelů, se do dražby zapojí, tím výhodnější cenu jim dodavatelé energií nabídnou.
Obdobný princip zapojení obyvatel do aukce energií využili například v Říčanech u Prahy. Úspěch se dostavil – přihlásilo se zhruba 500 domácností a v průměru se podařilo snížit cenu o 16 procent u elektrické energie a téměř o 30 procent u plynu. Vzhledem k počtu obyvatel Sedlčan a okolních obcí by se mohly i v Sedlčanech zapojit do aukce stovky domácností a podnikatelů.

Samotná elektronická aukce je stejný princip, jako když probíhá dražba s tím rozdílem, že dodavatelé snižují své ceny dolů. Aukci je možné prodlužovat, takže dodavatelé mohou o své zákazníky opravdu bojovat a předhánět se. Zároveň se nemůže stát, že by cena energií místo poklesu vzrostla. Pokud by se nepodařilo aukcí zajistit lepší cenu, než mají od současných dodavatelů, mohou účastníci bez jakéhokoliv postihu od aukce ustoupit.
Město Sedlčany pronajme společnosti prostory v Kulturním domě Josefa Suka a zázemí pro potřeby realizace aukce. Kontaktní místo v Kulturním domě bude otevřeno každý čtvrtek vždy od 14 do 19 hodin, a to od 2. do 30. května.
V době liberizovaného trhu s energiemi nevidíme důvod, proč by se domácnosti a podnikatelé nemohly pokusit získat lepší podmínky, než mají dosud a využít silnější pozice díky sdružené poptávce. Čím více lidí do aukce vstoupí, tím větší zájem dodavatelé projeví, a o to nižší ceny nabídnou.

Pokud se budou chtít lidé před návštěvou kontaktního místa v Kulturním domě Josefa Suka informovat, mohou se obrátit na kontaktní osobu Mgr. Jakuba Šafránka na kontaktní lince +420 775 933 823, e-mailu jakub.safranek@ecentre.cz nebo na stránkách www.safranek-ecentre.cz/sedlcany či www.ecentre.cz

  

Typ novinky: 
Aktuálně z města