Regiontour 2012 | Městský úřad Sedlčany

Oceňování reprezentantů města
Leden

Regiontour 2012

Od začátku 90. let se v Brně pořádá tradiční veletrh cestovního ruchu Regiontour, který se konal v letošním roce od 12. do 15. ledna. Sedlčanský region se ho zúčastnil již po osmnácté. Já, osobně jsem tento veletrh absolvovala poprvé v roli hostesky.

Sedlčanský stánek prezentoval všechny přednosti našeho kraje, do kterých patří zejména čtyři sedlčanské rozhledny, krásy řeky Vltavy, vodní sporty a křížové cesty, které byly znovu obnoveny. V neposlední řadě také velmi oblíbená cykloturistika. Motto našeho stánku znělo: „Na Sedlčansko na Onen svět“, kdy Jaroslav Kolský, jako magistr Kelly z filmu Císařův pekař, lákal návštěvníky k pobytu „nanečisto“ na Onen svět. Výzdoba stánku se tedy soustředila na tyto přednosti Sedlčanska. Vnitřní výzdoba stánku nezapomenula na 50. výročí hvězdárny Jana Sadila na Cihelném vrchu. Tomu odpovídala i další výzdoba. Dalekohled a vesmír, kdy sedmá galaxie formou vesmírných těles přibližovala starosty nebo místostarosty obcí Sdružení obcí Sedlčanska. Někteří z nich ukázali, že mají smysl pro humor, protože se nechali zvěčnit v šátcích nebo kloboucích. Jejich podobizny byly prezentovány jako vesmírná tělesa sedmé galaxie na jednom z panelů stánku. První dva dny veletrhu byly věnovány odborné veřejnosti a také nás navštívili radní města Sedlčany. Po příjezdu byli starostové a místostarostové přivítání scénkou s námětem zhmotnění Sirael, ve které si zahráli i vybraní představitelé z městyse Vysokého Chlumce, obce Jesenice a starosta města Sedlčan. Další dva dny byly věnovány všem ostatním zájemcům, kteří si zde mohli vybrat z široké nabídky českých regionů. Jednotlivé stánky nabízely různé propagační materiály a podávaly informace o dané lokalitě.

Naším hlavním úkolem hostesek bylo podávat lidem informace o Sedlčansku a lákat je, aby náš kraj navštívili. Práce nás velice bavila a přinesla nám bohaté zkušenosti do života, které v budoucí práci určitě využijeme.

Petra Kopecká, studentka VOŠE v Praze

Iva Podlipská, absolventka Cestovního ruchu v Příbrami