Regiontour 2012 | Městský úřad Sedlčany
 

Dnes je úterý 17.7.2018
Svátek má Martina, zítra Drahomíra

Upoutávka

Sedlčanské farmářské trhy 2018
Vrchotovy Janovice
rozhledna Drahoušek
Husova kazatelna
Oceňování úspěšných žáků
Akce Sedlčany 2018
Slapská přehrada
nám. T.G.M.
Větrný mlýn u Příčov
Setkání po letech 2018
Sedlčanská kotlina - kalendář akcí 2018
MEJDAN PRO FAUNU
Beach kurt Sedlčany
Minigolf Počepice
webový průvodce
Beach kurt
Zámek Radíč
Virtuální prohlídky
Červenec
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
Slovensko France Germance Great Britain Poland Spain Russia

Regiontour 2012

Od začátku 90. let se v Brně pořádá tradiční veletrh cestovního ruchu Regiontour, který se konal v letošním roce od 12. do 15. ledna. Sedlčanský region se ho zúčastnil již po osmnácté. Já, osobně jsem tento veletrh absolvovala poprvé v roli hostesky.

Sedlčanský stánek prezentoval všechny přednosti našeho kraje, do kterých patří zejména čtyři sedlčanské rozhledny, krásy řeky Vltavy, vodní sporty a křížové cesty, které byly znovu obnoveny. V neposlední řadě také velmi oblíbená cykloturistika. Motto našeho stánku znělo: „Na Sedlčansko na Onen svět“, kdy Jaroslav Kolský, jako magistr Kelly z filmu Císařův pekař, lákal návštěvníky k pobytu „nanečisto“ na Onen svět. Výzdoba stánku se tedy soustředila na tyto přednosti Sedlčanska. Vnitřní výzdoba stánku nezapomenula na 50. výročí hvězdárny Jana Sadila na Cihelném vrchu. Tomu odpovídala i další výzdoba. Dalekohled a vesmír, kdy sedmá galaxie formou vesmírných těles přibližovala starosty nebo místostarosty obcí Sdružení obcí Sedlčanska. Někteří z nich ukázali, že mají smysl pro humor, protože se nechali zvěčnit v šátcích nebo kloboucích. Jejich podobizny byly prezentovány jako vesmírná tělesa sedmé galaxie na jednom z panelů stánku. První dva dny veletrhu byly věnovány odborné veřejnosti a také nás navštívili radní města Sedlčany. Po příjezdu byli starostové a místostarostové přivítání scénkou s námětem zhmotnění Sirael, ve které si zahráli i vybraní představitelé z městyse Vysokého Chlumce, obce Jesenice a starosta města Sedlčan. Další dva dny byly věnovány všem ostatním zájemcům, kteří si zde mohli vybrat z široké nabídky českých regionů. Jednotlivé stánky nabízely různé propagační materiály a podávaly informace o dané lokalitě.

 Naším hlavním úkolem hostesek bylo podávat lidem informace o Sedlčansku a lákat je, aby náš kraj navštívili. Práce nás velice bavila a přinesla nám bohaté zkušenosti do života, které v budoucí práci určitě využijeme.

 

Petra Kopecká, studentka VOŠE v Praze

Iva Podlipská, absolventka Cestovního ruchu v Příbrami