Prohlášení o přístupnosti | Městský úřad Sedlčany

Hasičské ukázky JSDH Sedlčany II
Červen

Prohlášení o přístupnosti

Městský úřad Sedlčany, jako tvůrce WWW stránek města Sedlčany, prohlašuje, že tyto stránky se snaží o naprosto maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti, a sice podle většiny známých metodik. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle:

Forma uveřejnění informací je v souladu se zákonem č. 64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

Texty lze jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS). V kombinací s nastavením prohlížeče lze dosáhnout optimální velikosti písma podle vašich potřeb.

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys):

• [klávesa + k] – kontakty
  • [klávesa + f] – firmy
  • [klávesa + m] – mapa stránek
  • [klávesa + a] – kalendář akcí
  • [klávesa + u] – úřední deska

Kde [klávesa] je alt (Google Chrome, Internet Explorer), alt + shift (Firefox) nebo shift + esc (Opera). Jelikož se ale acceskeys liší i podle verzí jednotlivých prohlížečů (např. Opera nebo Safari) a platformy, doporučujeme si zde najít svůj prohlížeč (vč. jeho verze) pro určení acceskeys pro daný prohlížeč.

Pokud naleznete na těchto stránkách cokoliv, co by neodpovídalo požadavkům přístupnosti, informujte nás prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků.

Město Sedlčany

Osmitisícové město ležící ve středním Povltaví asi 60 km jižně od Prahy. Sedlčany mají dalších 9 částí obce: Doubravice, Hradišťko, Libíň, Oříkov, Sestrouň, Solopysky, Třebnice, Vítěž, Zberaz.
Nejcennější stavební památkou je chrám sv. Martina. Z rukou Rožmberků získal Sedlčany koncem 16. století do svého vlastnictví slavný rybníkář Jakub Krčín. Neocenitelnou hodnotou Sedlčanska je krásná rozmanitá krajina, která nabízí pro možnosti aktivní rekreace vodní plochu Slapského jezera a více než 100 km značených cyklotras.
Město je monitorováno kamerovým systémem Městské policie.